Haber

Ahmet Taşgetiren: ‘İstanbul, Erdoğan’ın aşırı hırs yapmasına ve hata yapmasına zemin hazırlıyor’

Kararın yazarı Ahmet Taşgetiren, Erdoğan’ın İstanbul seçimlerini bir nevi rövanş olarak gördüğünü belirterek, kazanmak için elinden geleni yaptığını belirtti.

Taşgetiren’in “İstanbul’u kazanamazsa…” başlıklı yazısının bir bölümü şöyle:

“Tayyip Bey İstanbul’u almak istiyor. Çok istiyor. Elindeki her şeyi tehlikeye atıyor. Son konuşmaları ‘Sisi mi Binali mi?’ Bana çokça ‘Netanyahu mu, yoksa Murat mı?’yı hatırlatıyor. Sorular da hazır, buraya kadar geldik zaten.

İmamoğlu’na yapay zeka kullanılarak çarpık sözler söyletildiği de görüldü. ‘Çocuklarımız bunları başarabilir!’

İstanbul, İstanbul!

Zor İstanbul’da.

Emeklilerin artık kahvehanelere gidemediği, çay içemediği, asgari ücretliden benzer maaşlılara kadar tüm ücretlilerin sıkışıp kaldığı, orta gelir grubunun dahi geçinme korkusuna sürüklendiği İstanbul, kirada yaşayanlar ise ev değiştirmekten korkuyor.

Ya kazanamazsa…

Peki ya insanların kalbine girmişse? Ya İstanbul’da ‘Bu sefer ders olsun’ öfkesi devreye girerse…

Peki ya Kurum gibi bir yüze normalde gösterilmeyecek tepki, halkın tüm muhalif ilişkileri bir araya getirilip Erdoğan’a yönelirse?

Sayın Tayyip bu korkuyu taşıyor. Dolayısıyla nerede ulaşacak oy kaynağı varsa kapıyı çalıyor.

Hatta örneğin babasından miras kalan rövanş maçının hakim olduğu Yet Refah’ta ipleri eline alıyor. Bahçeli vs… bunların hepsi siyasi hoşgörü meselesi… Genel seçimde yüzde 50 artı 1, yerel seçimde İstanbul sancısı…

‘Kazanamama kaygısı’ elbette hem motivasyon kaynağı, hem de aşırı hırstan dolayı hata yapma zemini… ‘Kendini fazla önemseme’ hissi gibi bir manevi iklim, riskleri de, avantajları da beraberinde getirir…

Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da hayatının en zor seçimine girdiğini söylemek yanlış olmaz… Cumhurbaşkanı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ile seçim yarışına girmek kolay bir karar olmasa gerek.” (HABER MERKEZİ)

bergama-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu