Haber

İzmir ve çevre illerden deprem bölgesi için yardım seferberliği sürüyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenenler için İzmir, Manisa, Denizli, Aydın ve Uşak’tan 10 araçlık yardım tırları gönderilmeye devam ediyor.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger yaptığı açıklamada, depremin ilk gününden bu yana toplanan 5 milyon 96 bin 238 kesim insani yardım malzemesinin yüklendiği 286 tır, 491 TIR ve kamyonetin, deprem bölgesine gönderildiğini belirtti. Valilik, şehrin 30 ilçesinde.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 10 günde 154 tır, 123 TIR, 3 uçak, 3 gemi ve 4 otobüs kargo ile bölgeye abutmentlerin teslim edildiği, 63 milyon TL bağış toplandığı bildirildi. “Bir Kira Bir Ev” kampanyası.

Bornova Belediyesi 12 bin kişilik çadırkent kuracak

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, içinde seyyar mutfak ve tuvaletlerin de bulunduğu 2 bin 500 çadırdan oluşan 6 çadırkent kuracaklarını belirterek, hafta başından itibaren çadırların bölgeye teslim edileceğini duyurdu.

Depremlerin ardından bölgeye yardımların yanı sıra sağlık çalışanları da gönderen Ege Üniversitesi (AB), bölgeye 36 kişilik sağlık ekibi gönderdi.

Sağlık Bakanlığı’na uygun olarak geçen hafta 29 sağlık çalışanını afet bölgesine gönderdiklerine işaret eden Rektör Prof. plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahlar, 1 anestezist ve 6 hemşire, 8 doktor. 14 kişilik pediatrik destek ekibimizi bölgeye gönderiyoruz” dedi.

Türk Kızılayı Torbalı Şube Başkanı Ömer Günaydın da 25 TIR yardım malzemesi gönderdikleri deprem bölgesinden 289 depremzedeyi ağırladıklarını belirtti.

Manisa’dan 425 tır, 242 tır ve 2 uçak yardımı

Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada, depremin ilk gününden itibaren bölgeye gönderilen 6 bin 123 işçi, 584 araç ve 145 iş makinesinin arama kurtarma çalışmalarına katıldığı belirtildi.

Depremde mağdur olan vatandaşlar için 425 tır, 242 tır ve 2 uçakla yardım malzemesi sevk edildi, bölgeye 116 konteyner ve 102 portatif tuvalet kuruldu.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, depremzedeler için giyim üretimi yapan Saruhanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile soba üretimi yapan Akhisar Kayhan Ergün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek Kırkağaç ve Soma’da konteyner, çadır ve portatif tuvalet üreten tesislerde incelemelerde bulundu, ilçelerde ağırlanan depremzedelerle bir araya geldi. .

Uşak’tan battaniye takviyesi 1 milyonu geçti

Denizli Valiliği, AFAD koordinasyonunda kentten deprem bölgesine toplam 295 yardım tırının gönderildiğini, Valilik koordinasyonunda Aydın’dan teslim edilen yardım malzemesi yüklü TIR sayısının 240’a ulaştığını açıkladı.

Özellikle battaniye sevkiyatıyla dikkat çeken Uşak’tan depremin ilk gününden bu yana bölgeye gönderilen battaniye sayısı 1 milyon 200 bini buldu. 10 günde depremden etkilenen illere 265 tır ve 3 uçak yardım malzemesi sevk edildi.

pasinler-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu