Haber

MHP ilçe başkanı görevden alındı, AK Parti ilçe başkanı istifa etti

Muğla’da AK Parti’den Fethiye Belediye Başkanı adayı olan Muhammet Kökten’in MHP’den Fethiye Belediye Başkanı adayı gösterilmesi davacıların tepkisine neden oldu. Yaşananların ardından MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura görevden alınırken, dün akşam AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Arif Bozyel de görevinden istifa ettiğini duyurdu.

ANKA’nın haberine göre, daha önce AK Parti’den Fethiye Belediye Başkanı adayı olduğunu açıklayan Muhammet Kökten, MHP’nin adayı oldu. Kökten’in adaylığının açıklanmasının ardından dün akşam Fethiye’de MHP ilçe binası önünde toplanan davacılar, Kökten’in adaylığına tepki göstererek, MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura’yı istifaya davet etti.

MHP İLÇE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Olayın ardından MHP Muğla İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Cura’nın görevden alındığı belirtilerek yapılan açıklamada, “Fethiye MHP ilçe başkanının görevden alınması daha güçlü ve dinamik bir kadroyla çalışılması adına bir dönüm noktası olarak görünüyor. 31 Mart 2024’ten önce Sayın Osman Cura’ya “Bugüne kadar gösterdiği çaba ve çabalardan dolayı kendisine en içten şükranlarımızı sunuyoruz. Kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz.”

AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Arif Bozyel, dün akşam sosyal medya hesabından istifa mektubunu paylaşarak görevinden istifa ettiğini duyurdu. Bozyel, dilekçesinde, “AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)

balahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu