Haber

Yeşil Sol Parti’nin Diyarbakır mitingi başladı: ‘Merhaba özgürlük’

DİYARBAKIR –Yeşil Sol Parti’nin yarın yapılacak seçimler öncesi son mitinglerinden biri de Diyarbakır Gar Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Mitinge Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Yeşil Sol Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Berdan Öztürk, Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Mardin Milletvekili adayı Saliha Aydeniz, Azadi katıldı. Parti Ayetullah Aşiti, Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) Genel Başkanı Bayram Bozyel, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkan Yardımcısı Beycan Taşkıran ve Devrimci Demokrat Kürt Derneği (DDKD) temsilcileri katılıyor.

‘AMEDSPOR HAKLI, HALK BURADA’

Şehrîbana Kudî ve Küme Gölgelerin de sahne alacağı miting alanı, “Genç Başladık, Genç Başaracağız”, “Kadınlarla Değişeceğiz”, “Tek Yön Yeşil Sol”, Yeşil Sol Parti pankartları. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı miting alanına girmek isteyenler 3 farklı giriş noktasında aranarak alana götürülüyor.

Amedspor taraftarları, ‘Amedspor halktır, halk burada’ ve Yeşil Sol Partili kadınlar ‘Jin jiyan azadi’ sloganlarıyla kortej halinde arenaya girdi.

pazaryolu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu